15 C
Pristina
E premte, Korrik 28, 2017

Karikues fals apo origjinal? 6 mënyra se si ta dalloni [Foto]

“Merre se është origjinal”, janë këto fjalët që dëgjojmë shpesh nga shitësit kur duam të blejmë një produkt. E kur bëhet fjalë për karikuesin...

Sekreti që s’e keni ditur, ja çfarë nënkupton shkronja “i” tek i-Phone

Është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë për momentin, por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “i”...

Volkswagen emëron modelin e ri në bazë të një perëndie greke (Foto)

Kompania gjermane do ta prezantojë në Los Angeles Auto Show, modelin e ri që quhet Atlas. Vetura e quajtur në bazë të perëndisë greke, që...

Ndoshta se keni ditur, çfarë roli kanë F1, F2, F3,…F12

Me siguri se çdo ditë i keni para në tastierë butonat nga F1 deri tek F12. Por ende se keni ditur se për ëfarë...

Apple fiton gjyqin 120 milionë dollarësh nga Samsungu

Gjyqi i dytë ndërmjet “Apple” dhe “Samsung” prapë shkoi në favor të “Apple” për 120 milionë dollarë. “Samsung” ka apeluar në shkurt për vendimin e...

Pronarët e Samsung Galaxy Note 7: Fikni telefonat (Foto)

Samsung, ka kërkuar nga pronarët e Galaxy Note 7 që t’i fikin ‘smartphonet’ e tyre pasi po raportohet për rreziqe edhe më të mëdha. Firma...

Keni parë porno nga telefoni juaj?! Mund të jeni shumë të rrezikuar

Mund të mos e keni ditur, por shikimi i filmave pornografikë nga telefoni juaj mund të jetë shumë e rrezikshme! Smartfoni ose pajisja juaj mund...

Kujdes se çka shkruani në Viber, ja pse

Edhe viberi përgjohet…kujdes! Ekspertët e sigurisë kibernetike thonë se së fundmi ata kanë gjetur disa të meta të mëdha të sigurisë dhe mënyrën se si...

Ja kush e klikon fshehurazi profilin tuaj në Facebook, ndiqni këta hapa për ta...

Jeni kuriozë të dini se kush nga miqtë tuaj në “Facebook”, e klikon më shumë profilin tuaj? Po mund ta zbuloni lehtësisht, sepse ekziston...

Samsung sërish në telashe, Note 7 i “zëvendësuar” merr flakë në avion

Pas 2 milionë kopjeve të tërhequra nga tregu në shtator të këtij viti, telefonat Samsung Note 7 duket se kanë ende probleme. Avioni 994 i...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter