3 C
Pristina
E enjte, Mars 30, 2017

Renault vë në shitje veturën që kush s’e di si quhet! (Video)

Renault ka vënë në shitje makinën e re, megjithëse ende nuk e ka prezantuar si duhet. Madje, nuk e ka publikuar as emrin e...

Hakeri shqiptar tregon si të mbrohet llogaria në rrjetet sociale [Video]

Erlind Cakaj është student i Inxhinierisë Informatike, por quhet edhe “haker i bardhë”. Ai bën pjesë në grupin e hakerave që përpiqen të na...

Mitsubishi sjell makinën elektrike, që me një mbushje i kalon 400 kilometra (Foto)

Makina elektrike eX Concept është modeli që e ka punuar Mitsubishi, e i cili do të arrijë 400 kilometra me vetëm një mbushje. I pajisur...

Facebook shton butonin Dispute, ndalon lajmet e pavërteta

Lajmet mashtruese, artikujt e pavërtetë dhe entuziastët e këtij fenomeni janë të shpërndarë shumë në rrjetin më të madh social – Facebook. Por Facebook duket...

Twitter bën ndryshimin e radhës (Foto)

Rrjeti i njohur social Twitter ka prezantuar një hapësirë të re për kërkime, të ngjashme me Instagramin. “Explore” përmban tri veçori të deritanishme të Twitterit:...

Google e interesuar ta blejë rrjetin social Twitter?

Një prej platformave më të mëdha të mediave sociale duket se është e interesuar të bëjë biznes me Google. Sipas raportimeve më të fundit mediale...

Samsung Galaxy S8 do të përdorë baterinë e Sony-t

Gjigantët e teknologjisë janë duke kërkuar për një bateri më të mirë, në mënyrë që mos shkaktohen të njëjtat probleme si me Galaxy Note...

Shpiket telefoni që do të heqë nga qarkullimi iPhone dhe Samsung

Snapchat po pushton botën dalëngadalë… Thuhet se projekti i ardhshëm do të jetë vetë telefoni i tyre, me një koncept dizanji kaq me stil sa...

Ky është kodi që hap çdo telefon (Foto)

Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq sa edhe të mund të...

Kompania superluksoze e celularëve ndryshon pronar

Tashmë kompania ka ndërruar pronarin për herë të tretë, ndërsa pronari i ri është Hakan Uzan, milioneri turk në ekzil, i cili aktualisht është...

Artikujt e Fundit

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Zbulohet jeta e të fejuarit të Marinës, martesa një ditore 300 mijë euro dhe...

Vetëm ditën e djeshme u prezantua për të gjithë publikun si i fejuari i vajzës së Eli Farës, Marina Farës. Mirëpo Edi Ismaili nuk...

Kujt po i thotë Majku: Pse po m’rrin kaq ftohtë, çka t’kam bo? [Video]

Padyshim që ky mund të llogaritet si një nga postimet më qesharake të tij. Këngëtari Majk ka hedhur një video në Instagram ku shihej se...

Zbulohet sekreti për rini të përjetshme

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar ADN-në, që mund të rregullojë “gjenet e dëmtuara” në tru, të kurojë sëmundje të...

Ky është sekreti që fshihet mbas buqetës me lule të nuses

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë...
wordpress hit counter