12 C
Pristina
E hënë, Maj 29, 2017

iPhone 8 ndryshime rrënjësore, ja si do të duket

Ashtu si çdo vit, kompania "Apple" pritet të nxjerrë këtë vit versionin e ri të iPhone, “iPhone 8”. Britanikja “The Sun” ka publikuar disa versione...

Themeluesi i Facebook-ut merr një lutje të çuditshme nga një i ri [FOTO]

Themeluesi i rrjetit më të madh në botë Facebook, Mark  Zuckerberg ka marrë një lutje të çuditshme. Ai pasi që është bërë shok me...

Sekreti që s’e keni ditur, ja çfarë nënkupton shkronja “i” tek i-Phone

Është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë për momentin, por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “i”...

Gjërat që duhet t’i fshini menjëherë nga Facebook-u

Mbrojtja e privatësisë për përdoruesit e Facebook-ut është prioriteti kryesor, disa informacione do të bënit mirë që të mos i linit në profil: si...

Kështu e mbushni baterinë e iPhone dy fish më shpejt

Duke filluar nga iPhone 6, tash ka mundësi të mbushjes së baterisë nga 0 në 100% dy herë më shpejtë. Por rezultatet e kësaj varen...

Bllokohet Instagram, nuk punon për disa kohë

Nëse nuk kishit mundësi të aksesonit llogarinë tuaj në Instagram pasditen e së hënës, nuk ishit vetëm. Rrjeti social pësoi një bllokim gjatë ditës së...

1 miliardë përdorues rrezikohen nga WhatsApp dhe Telegram

Mjafton një foto për të hakeruar WhatsApp dhe Telegram, dy çatet popullore që së bashku kalojnë 1 miliardë përdorues. Virusi është i fshehur në brendësi...

Autobusi si shtëpi super luksoze me helikopter e jakuzi [Foto/Video]

Autobusi i quajtur Elysium RV, i cili është 14 metra i gjatë e 2.4 metra i gjerë, është një shtëpi super luksoze me rrota,...

WhatsApp dhe Skype pritet ti nënshtrohen një rregulloreje të re Europiane të sigurisë

Platformat e komunikimit si Skype i Microsoft apo WhatsApp i Facebook do të përballen me rregulla të ashpra për mënyrën sesi trajtojnë të dhënat...

Gjithçka që nuk dini mbi veturat e blinduara

Me kalimin e viteve, përpunimi i materialeve dhe saktësia e testeve kanë përcaktuar disa nivele të ndryshme çertifikimi që përkojnë me rezistencën ndaj kalibrave...

Artikujt e Fundit

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter