3 C
Pristina
E enjte, Mars 30, 2017

Njihuni me koleksionin luksoz të veturave të Donald Trump (Foto)

Çdo president i ri i SHBA-së ka vëmendje të madhe mediatike sa i përket jetës së tyre private, por ndoshta askush më shumë se...

Këto pajisje mund t’i merrni me vetë në fluturim me aeroplan, tjerat… nuk lejohen

Rregullat e reja për ndalimin e marrjes së laptopëve në fluturim janë vendosur në disa kompani të fluturimit në SHBA dhe Britani të Madhe. Njerëzit...

Veturat elektrike nuk do të zvogëlojnë kërkesën për karburant në 20 vjetët e ardhshme

Rritja e popullaritetit të veturave elektrike nuk do të zvogëlojë kërkesën për karburant dhe se shumica e veturave të reja do të vazhdojnë të...

Zbulohet data e prezantimit të Audi A8 të ri (Video)

Audi A8 aktual është prezantuar në dhjetor të vitit 2009 dhe në vitin 2013 është stilizuar, ndërsa gjenerata e re e tij (me etiketën...

Facebook Live, tani edhe për kompjuterë

Facebook Live tani ka arritur edhe te kompjuterët. Sot gjiganti teknologjik Facebook ka njoftuar se do të shtojë shërbimin e njohur për transmetime direkt edhe...

Të gjithë frikësohen ta vozisin këtë McLaren shumë të rrallë (Video)

Andrew Magnall nga Zelanda e Re, është pronari i një McLareni që i përket koleksionit prej vetëm dy makinave të prodhuara ndonjëherë. Derisa tjetri nuk...

Guess futet në botën e Android Wear

Marka më e fundit tradicionale e orave që rëshqet në botën e Android Wear dhe të shpallë disa ora smart është Guess. Ai do të...

Kjo veturë është zgjidhje për të tejkaluar kolonat në trafik! (Video)

Të gjithë ata që disponojnë një veturë, shpeshherë janë ballafaquar me situata të tilla me kolona të automjeteve në rrugë. Dhe për “zgjidhjen” e këtij...

Google Maps nga tash do të mbajë në mend vendin ku e keni parkuar...

Google Maps aktualisht ka hedhur në treg përditësimin, i cili në vete ka edhe një lloj opsioni të dobishëm. Nëse ndonjëherë ju ka ndodhur të...

Bunkeri lëvizës për apokalipsin: 18 mijë kilogramë, një mijë litra ujë të pastër dhe...

Shumë njerëz duket se janë duke u përgatitur për apokalipsin dhe kështu janë rritur edhe kërkesat për ndërtimin e bunkerëve të shumtë – por...

Artikujt e Fundit

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Zbulohet jeta e të fejuarit të Marinës, martesa një ditore 300 mijë euro dhe...

Vetëm ditën e djeshme u prezantua për të gjithë publikun si i fejuari i vajzës së Eli Farës, Marina Farës. Mirëpo Edi Ismaili nuk...

Kujt po i thotë Majku: Pse po m’rrin kaq ftohtë, çka t’kam bo? [Video]

Padyshim që ky mund të llogaritet si një nga postimet më qesharake të tij. Këngëtari Majk ka hedhur një video në Instagram ku shihej se...

Zbulohet sekreti për rini të përjetshme

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar ADN-në, që mund të rregullojë “gjenet e dëmtuara” në tru, të kurojë sëmundje të...

Ky është sekreti që fshihet mbas buqetës me lule të nuses

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë...
wordpress hit counter