15 C
Pristina
E premte, Korrik 28, 2017

Cili është më i shpejtë, Ferrari apo Lamborghini? [Video]

Shoferët shpesh ndodh të sfidojnë njëri tjetrin në makinat të cilat kanë shpejtësi, janë të fuqishme, të bukura e të shtrenjta. Cili mendoni se është...

BMW mëson shoferët se si voziten veturat sportive dhe luksoze (Video)

Të gjithë duan të kenë një veturë sportive dhe luksoze, por shoferët nuk i dinë të gjitha funksionet që ka, si arrihet shpejtësia dhe...

Skandali do t’i kushtojë Volskwagenit vetëm në Kanada 2.1 miliardë dollarë

Gjiganti gjerman automobilistik Volkswagen për mashtrimet e informacioneve të emetimit të gazrave të dëmshme në Kanada do të paguajë një gjobë prej 2.1 miliardë...

Gjermania, ndalesa për Facebook dhe WhatsApp

Me iniciativën e institucioneve joqeveritare, organizatat evropiane kanë dënuar këtë politikë të Facebook dhe WhatsApp, e cila nuk kërkon pëlqimin e përdoruesve. Komisioni Federal i...

Së shpejti, Apple do të bëjë të mundur atë që të gjithë kemi ëndërruar!

Kompania lider në treg, Apple, është duke studiuar të gjitha mundësitë për të arritur objektivin e radhës: karikimin e smartphone-it vetëm nëpërmjet wireless-it, pa...

Toyota 86 mposhtet në garën e shpejtësisë nga një makinë familjare (Video)

Prodhuesi japonez Toyota, ishte kritikuar për modelin 86, sepse nuk arrinte shpejtësitë e dëshirueshme. Madje, ishte kërkuar që t’i shtohen së paku 50 kuajfuqi që...

Kjo është ushtria e ardhshme e Amerikës (Foto)

Rreth 50 robotë janë testuar së fundmi nga marinsat amerikanë dhe një ditë ata mund të jenë pjesë e kësaj ushtrie. Testimet e fundit janë...

Volvo nis prodhimin e modelit XC60 2018

Volvo ka nisur prodhimin e modelit më të ri SUV XC60. Modeli i vitit 2018 pati premierën botërore muajin e shkuar në Geneva Motor Show. Tani...

Anonymous Albania bllokon faqet kryesore të Qeverisë maqedonase [Foto]

Situata në Maqedoni duket të jetë e tensionuar mbrëmjen e sotme, ku pas shpalljes së Kryetar Kuvendi të shqiptarit Xhaferi, populli maqedonas “shpërtheu” duke...

Shumë shpejtë do të provoni të fluturoni me veturë (Foto/Video)

Teknologjia po avancon me hapa të mëdhenj saqë të gjithë po mahnitemi më të arriturat e saj. Shumë shpejtë do të dal në çarkullim modeli...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter