15 C
Pristina
E premte, Korrik 28, 2017

Nëse e provoni këtë në iPhone, do të ju bllokohet përgjithmonë

Nëse ia vendosni datën iPhone-it apo iPad-it tuaj në 1 janar 1970, ose t’i mashtroni miqtë tuaj për ta bërë këtë, ju do ta...

Prezantohet monitori 40-inch i Philips me rezolucion 4K

Philips ka prezantuar monitorin më të ri super të madh, Philips 4K BDM4037UW i cili është 40-inch dhe ka rezolucionin 4K. Monitori 40-inch 4K i...

Themeluesi i Facebook-ut konfirmon rrugën e tij drejt politikës

Mark Zuckerberg, mund të jetë manjati i radhës që synon Shtëpinë e Bardhë? Në fakt Donald Trump ende nuk është ulur në karriken e...

Njihuni me shpikjen që mund të shpëtojë miliona jetë [Video]

Kjo pajisje quhet ambulanca dron dhe është një koncept që mund të shpëtojë miliona jetë. Dizajni i tij është bërë nga firma e njohur Agrodesign...

Facebook me risi që nuk do t’u pëlqejë përdoruesve

Kompania Facebook ka në plan realizimin e të ardhura shtesë me futjen e reklamave në video përmbajtje. Përdoruesit e Facebook çdo ditë shikojnë 100 milionë...

9 ‘miqtë’ që duhet t’i fshini nga Facebook

Para se të kuptonit, faqja juaj e Facebook-ut do të shëndrrohet në një vend ku ju keni të bëni me njerëz që nuk bisedoni...

Kujdes nga ky virus në WhatsApp! Ka prekur mbi 260.000 persona

WhatsApp është një nga aplikacionet më popullorë në botë dhe në Shqipëri. Dhe kjo është arsyeja se pse një pjesë e madhe e mashtrimeve...

Del në treg smartfoni i parë, Nokia Android

Smartfoni i parë Nokia Android nga brendi i pronarit të ri të kompanisë Nokia më në fund ka arritur, por me një lajm ndoshta...

Ky është telefoni i pathyeshëm e shumë i lirë [Video]

Kompania kineze Oukitel, ashtu siç kishte premtuar, ka lansuar smartfonin e saj të ri me dy SIM kartela, C5 Pro. Oukitel C5 Pro vjen...

Ky është pasardhësi i McLaren 650S [foto]

Kompania e njohur britanike e veturave super-sportive, McLaren, së fundmi ka konfirmuar se është duke përgatitu pasardhësin e modelit 650S, i cili do të...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter