6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Samsung sërish në telashe, Note 7 i “zëvendësuar” merr flakë në avion

Pas 2 milionë kopjeve të tërhequra nga tregu në shtator të këtij viti, telefonat Samsung Note 7 duket se kanë ende probleme. Avioni 994 i...

Mark Turrell – Rruga drejt suksesit përmes ndërmarrësisë

Prezentues, ndërmarrës dhe strateg Mark Turrel ka lindur në Toronto, Kanadë. Përgjatë karrierës së tij ai ka jetuar dhe punuar ne vendet më të...

Vjen oferta e re për BMW- X5 [FOTO]

Për pronarët e BMW- X5 tani në dispozicion kanë ofertën e kompanisë, që merret me modifikimin e veturave, "TopCar", e cila ofron paketën e...

Facebook lanson Messengerin e ri

Facebook ka lansuar një tjetër version të Messenger për biznesin pasi synon të hyjë në tregjet ndërkombëtare. Sipas Reuters Messenger Lite, i cili përdor më...

Aty ku ‘jeton’ Facebook-u (Foto)

Kur vjen puna për të treguar teknologjinë e tyre, kompanitë më të mëdha globale përgjithësisht tregohen diskrete, por nuk është ky rasti i Facebook. Mark...

“Lufta speciale” me tallje: Mercedes godet McLarenin me një ‘veturë’ speciale (Foto)

Ditë më parë, McLaren ka befasuar me lajmin se do ta lansojë një makinë elektrike të bazuar në F1 dhe që do të kushtojë...

Për ju që luani “Counter Strike”, e keni shansen t’i fitoni 100 mijë dollarë!

Njëra nga lojërat më të famshme kompjuterike, "Counter Strike" do të ketë vëmendjen në javën që po vije në Beograd. Me 8 dhe 9 tetor...

Audi prezantoi veturën e re

Modeli i ri Q5 u prezantua nga Audi dje në Paris dhe do të mbetet aty deri më 16 tetor. Audi i dha gjeneratës së...

Lexus e prezanton modelin e shumëpritur UX (Foto)

Pjesa jugore e Francës, e njohur për bukuritë e saj, është bërë destinacion turistik i vizitorëve nga mbarë bota, si dhe shtëpi e prodhuesit...

GTA po përdoret për të mësuar makinat vetë-nisëse të lëvizin më mirë

Ndërkohë që ju mund të keni luajtur GTA thjesht për argëtim, studiuesit po e përdorin lojën e famshme për trajnuar kompjuterët si t’i drejtojnë...

Artikujt e Fundit

Këto janë “Katunarkat zvicerane” krejtësisht nudo (Foto+18)

Këto janë femrat zviceran qe po çmendin internatin. Shumë seksi dhe tërheqëse por kjo nuk përben lajmin interesant. Këto janë femrat e quajtura “fshatarkat zvicerane”. Fotot e...

Skandal i Leo Messit kur heq fanellën. Mediat spanjolle zbulojnë veprimin që nuk e...

Pesë herë më i miri i botës, Leo Messi, shënoi në minutën e 92’ ku i dhuroi tre pikë Barcelonës, duke rihapur seriozisht gara...

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...
wordpress hit counter