15 C
Pristina
E hënë, Gusht 21, 2017

Chevroleti lanson gjeneratën e tretë të Equinoxit më 2018 (Foto)

Prodhuesi më bazë në Miçigan të Shteteve të Bashkuara, ka njoftuar datën e lansimit dhe dukjen e veturës që i përket gjeneratës së tretë...

Gjysma e Note 7 janë  zëvendësuar nga përdoruesit, këta të fundit sërish e zgjedhin...

Samsung pretendon se rreth gjysma e pajisjeve të saj të re, përkatësisht fableti Galaxy Note 7 të cilat mund të eksplodonin janë ndërruar për...

Garazhi i ëndrrave! (Foto)

Sikur paratë të mos ishin problem, të gjithë adhuruesit e makinave do të donin nja garazh që ngjan me sallonet luksoze të veturave. Por, meqenëse...
video

Ja si funksionon ‘Portrait Mode’ në iPhone 7 Plus (Video)

iPhone 7 Plus ka sjellur dy kamera në një dhe tani me lansimin e sistemit iOS 10.1 beta, tipari i portreteve vjen në këtë...

Urusi i ri nga Lamborghini – për familjarë dhe gra beqare (Foto)

Zyrtarë të Lamborghinit kanë deklaruar se modeli Urus që lansohet më 2018, do të jetë i përshtatur në atë mënyrë që t’ju shkojë në favor...

Google e interesuar ta blejë rrjetin social Twitter?

Një prej platformave më të mëdha të mediave sociale duket se është e interesuar të bëjë biznes me Google. Sipas raportimeve më të fundit mediale...

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter