Ferrari, vetura super e shpejtë me 812 kuaj fuqi (Foto-Video)

Ferrari, gjigandi i prodhimit të veturave, ka lansuar modelin e ri me 812 kuaj fuqi, që e bën këtë model të jetë një veturë super e shpejtë.

Ferrari njihet si markë që prodhon vetura të shpejta dhe kjo është njëra prej tyre.

Me një motor prej 812 kuaj-fuqi, V12, 6,5 litër, që shpejtësinë 0-100km/h e kapë për vetëm 2,9 sekonda, kjo veturë duket të jetë bishë fare.

Edhe pse më shumë një veturë sportive, nuk i mungon pamja e bukur dhe tejet tërheqëse. Më poshtë ju shfaqim fotografitë dhe videon e veturës.

SHPËRNDAJE