Ja pse diamantet janë simbol i dashurisë

Diamantet nuk janë vetëm “miqtë” e vajzave, por edhe të një marrëdhënie dashurie.

Sipas studimeve të ndryshme guri shkëlqyes është simbol i jetëgjatësisë dhe unitetit të çiftit.

Diamantet personifikojnë fortësinë duke e bërë gjithashtu marrëdhënien sa më unike dhe që të zgjasë sa më shumë në kohë, shkruan blitz.al.

Ata simbolizojnë gjithashtu dedikim dhe përqëndrim total, tipare për të cilat ka më shumë nevojë se kurrë një marrëdhënie.

Lexo po ashtu:  Zbuloni fobitë sipas shenjës tuaj të horoskopit

Pra nëse keni menduar që të dashurën tuaj të zemrës keni vendosur ti bëni një dhuratë të tillë, jo vetëm që do ta kënaqni atë nga vizuale por kur ti shpjegoni edhe këto detaje të diamanteve, do ta bëni atë edhe më të lumtur.

Loading...
SHPËRNDAJE