Këta janë kandidatët për Topin e Artë [Foto]

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017.

Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017

“Historia e titujve për Topin e Artë tregojnë se gara kolektive dhe golat ndikojnë në çmimin”, shkruan sichajes.net.

Sipas Fichajes.net, eliminimi i Barcelonës në garat evropiane në mënyrë drastike zvogëlon mundësitë e Leo Messi, Neymar dhe Luis Suárez në triumfin për Topin e Artë.

Lexo po ashtu:  Anthony Joshua shpallet Muhamed Aliu i ri nga adhuruesit e boksit (Foto)

Kështu, kandidat kryesor për ta fituar këtë çmim do të jenë: Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann, Paulo Dybala dhe Kylian Mbappé.

SHPËRNDAJE