Vendimi i fundit i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës nuk ka ndryshuar qëndrimin e LDK-së karshi PDK-së, edhe pse vetëm kësaj të fundit Kushtetuesja i jep të drejtën për propozimin e… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
KFOR-i dënon fuqishëm të gjitha kalimet e paligjshme të vijës kufitare administrative (VAK) dhe të gjitha veprimet e dhunshme apo të paligjshme. Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Ekstremistë nga Shteti Islamik i Irakut e Levantit (ISIS), që në planin pesëvjeçar kanë gjunjëzimin e Serbisë, kanë rekrutuar në Kosovë e Sanxhak mbi 20 njerëz të cilët janë të… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se e gjithë kjo që po ndodhë në spektrin politik të Kosovës është shprehje e demokracisë së brishtë dhe e nevojës për ndërtimin… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Pjesëtari i xhandarmerisë së Serbisë, Stevan Singjeliq (30) I cili sot në orët e hershme të mëngjesit ishte plagosur afër Kurshumlisë (në kufi me Kosovën) raportohet se ka vdekur. Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e hershme të mëngjesit në kufirin Kosovë-Serbi. Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Me anë të një aksioni simbolik të paralajmëruar dje nga sekretari i kësaj lëvizje Dardan Molliqaj, sot aktivistë të saj, para Gjykatës Kushtetuese, kanë shprehur pakënaqësi rreth vendimit të Gjykatës… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lënë jashtë delegacionit të Kosovës, ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, edhe pse ky i fundit ishte ftuar nga Qeveria gjermane për të marrë… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Në fshatin Zveçan në veri të Kosovës mbrëmë rreth orës 23është vrarë serbi M.M. (36 vjeçar), ndërsa i dyshuari, po ashtu serb i Kosovës D.M (54) është arrestuar, ka deklaruar… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Faqja 1 di 186

Portali INFOKOSOVA.NET

IK© Të gjitha të drejtat janë të rezervuara 2008-2013 Portali INFOKOSOVA. Portali “INFOKOSOVA” është biznes privat i certifikuar nga Minisitria e Tregëtis dhe Industrisë së Kosovës. Kontakti: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.  Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit INFOKOSOVA.

Marketing

Për ne