“Leo Messi” siç nuk e keni parë kurrë, i pa kuruar dhe furrtar në Brazil

Leo Messi është brazilian! Ky ishte titulli i shumë lajmeve dhe hashtagu që përdoruesit e rrjeteve sociale kanë përdorur në mbishkrimin e fotos së sozisë së yllit argjentinas, Messi.

Në qytetar ka postuar në Twitter një foto të një furrtari nga Brazili, i cili përjashto disa detaje të vogla është identik me “pleshtin” që mban numrin 10 tek ekipi katalanas.

Kjo është jeta! Një ditë je lojtari më i mirë në botë, ndërsa ditën tjetër gjendeni bukëpjekës në një furrë buke…”, shkruan “Sergiocarp35” përdoruesi i Twitter-it në foton që duket “binjaku” i Leo Messit.

Në fakt kjo ka mërzitur goxha argjentinasit, por kjo nuk ka penguar që fotoja të bëhet virale dhe të përdoret në forma të ndryshme shakaje.

SHPËRNDAJE