Mbi 30 tifozë të Unitedit gjejnë vdekjen (Foto)

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur në Nigeri.

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit mes Manchester United dhe Anderlecht në çerekfinalen e Ligës së Evropës.

Ndryshe, ndeshja përfundoi me fitoren 2-1 të “Djajve të Kuq” pas vazhdimeve duke siguruar kështu gjysmëfinalen në këtë garë.

Nga shorti i hedhur sot(premte), United mësoi kundërshtarin e tyre, që është skuadra spanjolle, Celta Vigo.

SHPËRNDAJE