Mercedes vjen me super modelin X-Class (Video+Foto)

Kompania Mercedes ka punuar shumë për prodhimin e veturës së stilit kamionçinë (pickup), i cili quhet X-Class.

Kjo veturë është parë në rrugët e Gjermanisë, e cila ishte e tëra e mbuluar me kamuflazh, pasi ende nuk është e gatshme për treg.

Megjithatë, në video vërehen dritat LED dhe më të buta se sa në fotografitë e konceptit të saj.

Dizajni i brendshëm ende nuk është bërë i ditur, por besohet se do të jetë mjaft luksoz.

Gjithashtu, thuhet se ky model tërheq me të katër rrotat dhe vjen me motor turbo dizel V6.

mercedes-benz-x-class-pickup-truck-concept_100578730_m

SHPËRNDAJE