Messi, gjuajtësi perfekt i gjuajtjeve të lira (Foto/Video)

Leo Messi është shndërruar në një nga gjuajtësit më të mirë të gjuajtjeve të lira.

Ylli argjentinas shpëtoi Barcelonë nga humbja ndaj Villarealit, pasi shënoi nga gjuajtja e lirë në minutën e fundit të kohës së rregullt.

Ky ishte goli i 25 i Messit nga gjuajtja e lirë, ku prej tyre 18 i ka shënuar në La Liga, dy në Copa del Rey, dy në Ligën e Kampionëve, dy në Superkupën e Evropës dhe një në Superkupën e Spanjës.

SHPËRNDAJE