Ranieri tregon skuadrën e tij favorite për titullin e Serie A

Claudio Ranieri konfirmon se ai është mbështet Romën për Scudetton e Serie A, por shpreson se të gjithë ekipe tjera të mund të arrijnë nivelin e Juventusit.

Bianconerët aktualisht janë një pikë përpara skuadrës së Luciano Spallettit me një lojë më pak të zhvilluar, dhe menaxheri i Leicester Cityt shpreson se do të ketë një garë emocionuese për titullin e Serie A.

“Juventus janë duke pasur sezonin e tyre të zakonshëm, ata janë të fortë në planifikim dhe si një klub”, ka thënë ish-trajneri i Juves për Premium Sport.

“Të tjerët janë duke kaluar nëpër një periudhë kalimtare, unë shpresoj se të gjithë mund të arrijnë nivelin e Juventusit në mënyrë që futbolli italian të mund të përparojë”.

“Kënd mbështeti unë në Serie A? Gjithkush e di se unë jam një Romanista, kështu që zemra ime rrah për ta, por në aspektin e sportit unë shpresoj se kjo është një garë e mirë për titull”, përfundoi Ranieri.

SHPËRNDAJE