Web Analytics
Ballina​BE financon udhëtimet e të rinjve nëpër Evropë

​BE financon udhëtimet e të rinjve nëpër Evropë

BE ka njoftuar fituesit e fondeve të iniciativës “DiscoverEU” që 18 vjeçarët të udhëtojnë nëpër Evropë, për të përmirësuar aftësitë e tyre gjuhësore, besimin dhe të kuptuarit e kulturave të tjera.

Komisioni Evropian deklaroi sot se u zgjodh një total prej 20000 të rinjsh evropianë nga 75000 aplikantë, për të përfituar fonde në kuadër të programit 2020.

Numri më i madh i fondeve ishte në Gjermani, me 3386 aplikime të suksesshme.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit