Web Analytics
BallinaUncategorized10 frazat të cilat njerëzit e mençur ia thonë vetes çdo ditë

10 frazat të cilat njerëzit e mençur ia thonë vetes çdo ditë

Të jesh inteligjent, nuk do të thotë që ke njohuri për shkrimtarët e Renesancës.

Njerëzit inteligjentë janë të menqur, aktiv dhe të uritur për dije.

Veçori e tyre është se e respektojnë shumë veten dhe njerëzit përreth tyre.

Ata e dinë se çdo storie e suksesshme bazohet në vepra, e çdo vepër lind së pari nga një mendim e një ide e qartë.

Kjo është arsyeja pse janë shumë të rëndësishme fjalët që ia thojmë vetes.

Në vazhdim i keni 10 fraza të cilat do t’ua ndryshojnë jetën për të mirë dhe që duhet t’ia thoni vetes vazhdimisht:

1. Nese askush nuk do ta bëjë atë, unë jam ai që do ta bëj.

2. Nuk ishte edhe aq keq ( për ndonjë gabim që bëni).

3. E di që nuk mund ta kryejë këtë punë sot, por të paktën do t’ia filloj sot.

4. Më pak fjalë e më shumë punë.

5. Mendimi i të huajve as që duhet të më interesojë mua.

6. Do ta shihni kush jam unë.

7. Kreativiteti im mund të mos jetë më i miri, por është ai që më përshtatet mua më së miri.

8. Do ta bëj më mirë herën tjetër.

9. Unë nuk frikësohem nga të falënderuarit e njerëzve me sinqeritet.

10. Sa më shumë që provoj , aq më i/e mirë do të bëhem.

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit