109 Të shëruar dhe 213 raste të reja me COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 494 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjur.mimi i kontakteve të ras teve në terren prej të cilëve rezultojnë 213 ra ste pozitive.

Numri total i ras teve pozitive është 6.680 ras te nga 33.289 persona të dys.himtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 164 ras te të vde.kjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 109 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 3.614 ras te, kurse numri i ras teve ak tive është 2.902.