Web Analytics
BallinaKURIOZITETEHISTORI1871 Fotografia e fundit e Isa Boletinit para se të vritej (Foto)

1871 Fotografia e fundit e Isa Boletinit para se të vritej (Foto)

Kjo është një fotografi e rrallë dhe mbase e fundit e heroit të kombit, Isa Boletini e bërë në shkurtë të vitit 1916.

Ai është fotografuar së bashku me publicistin austriak, i cili kishte qenë edhe një mik i shqiptarëve, Leo Freundlich, pak ditë para se të vritej nga malazezët.

Kjo foto është publikuar në gazetën nga Viena, “IW”. /Zëri/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit