Web Analytics
Ballina2 vdekje dhe 8 raste pozitive me COVID-19

2 vdekje dhe 8 raste pozitive me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.271 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 243.428 doza të vaksinës.

Deri më sot 60.759 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.721 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.412.

Në total numri i rasteve aktive është 151.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit