Web Analytics
BallinaUncategorized5 ide make-upi për sezonin Pranverë 2020

5 ide make-upi për sezonin Pranverë 2020

Si të eksperimentosh me ngjyrat…

Grimi i syve është kaq i lodhshëm që të realizohet, ndonjëherë kthehet edhe në të mërzitshëm.

Në rast se keni një paletë, me siguri keni ngjyrën kafe mbizotëruese me të lehtë apo të fortë dhe asgjë tjetër.

Sipas “Elle”, ekziston gjithashtu edhe çështja e përdorimit.

Make-up artistët janë më eksperimentues kur bëhet fjalë për ngjyra.

Duhen pak marrëzi krijuese për të bërë një krijim që dëshironi ta shikoni pa pushim.

Nëse nuk jeni aq shumë të dhënë në ngarkimin me ton të syve, mbase është koha të provoni diçka të re për pranverën.

Më poshtë janë pesë sugjerime me ardhjen e pranverës se si të eksperimentoni diçka të re dhe të dukeni bukur në të njëjtën kohë.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit