Web Analytics
BallinaUncategorized7 mënyrat më të shpejta dhe më të lira për të emigruar...

7 mënyrat më të shpejta dhe më të lira për të emigruar në Kanada

Mënyrat më të thjeshta për të imigruar në Kanada janë të pranueshme për të gjithë njerëzit.

Të jeni të pasur, të aftë ose artistë, këto janë mënyrat më të thjeshta.

Të bëni investim në biznes dhe të krijoni hapësirë për punë, është ky programi i cili aplikohet në këtë shtet.

3000 mijë punëtorë në vit pranohen në Kanada, mirëpo janë profesione të caktuara, të cilat gjithashtu kërkojnë eksperiencë dhe paraprakisht duhet të kenë ofertë pune.

Të tjerët, njerëzit e pasur dhe artistët lejohen akoma edhe më lehtë të hynë në Kanada, mirëpo këta duhet kanë një leje qëndrimi të përkohshme.

Më poshtë do të kuptoni cilat janë kushtet që ju lejohet imigrimi në këtë shtet.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit