70-vjeçari nga Gjilani vdes si pasojë e Covid-19

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë edhe një person si pasojë e infektimit me Covid-19 në Kosovë.

Bëhet fjalë për një person të moshës 70- vjeçare nga rajoni i Gjilanit.

Lajmin për vde.kjen e këtij personi e ka konfirmuar për Express, kreu i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri.

“Humb bete jen me #COVID19 edhe një qyetar nga Livoqi i Epërm i Gjilanit, Q.S. 1950, i testuar pozitiv me 24 korrik dhe i hospitalizuar ne Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit.

Ngushël limet më të sinqerta familjes.

Edhe 125 qytetarë po e vazhdojnë betejen për jetë normale.

Ju lutem, rriteni kujdesin, mbajeni diatancën dhe zbatoni masat mbrojtëse kundër #COVID19”, ka dekla ruar ai.