8.7 C
Kosovo
E enjte, Dhjetor 12, 2019
Ballina A e dini se Mbretëresha Elizabet 10 herë ka thyer rregullin mbretëror

A e dini se Mbretëresha Elizabet 10 herë ka thyer rregullin mbretëror

Rregullat kanë për qëllim që të mos thyhen dhe madje edhe Mbretëresha e Anglisë e di këtë, shkruan -InfoKosova.

Kur jeni Mbretëreshë, duhet të ndiqni mijëra rregulla, dhe disa janë aq të vjetër sa që nuk mund të zbatohen më.

Pra, gjatë këtyre viteve, Mbretëresha në të vërtetë ka thyer rregullat e saj mbretërore.

Një nga thyerjet më të spikatura të rregullave vjen nga Successioni në Aktin e Kurorës 2013, i cili hoqi paragjykimet e meshkujve për të qeverisur fronin.

Lejoi që fëmija më i madh, pavarësisht nga gjinia, të jetë në një vend të rëndësishëm në vijën e vijës së trashëgimisë.

Ndërprerjet e tjera të rregullave ishin shumë më të vogla, por mbetën mjaft të rëndësishme./InfoKosova/

Shiko Videon:

608,886FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi kujtdo që ka dëshirë...
web
analytics