Web Analytics
BallinaUncategorizedA e kini ditë se uji i orizit përdoret edhe për diqka...

A e kini ditë se uji i orizit përdoret edhe për diqka tjetër

Uji i orizit ka shumë përfitime, për flokët, fytyrën dhe lëkurën tuaj në përgjithësi.

Ja se si mund ta përdorni dhe si ta përgatisni.

Orizi është një drithë i pasur me kalori por edhe me vitamina dhe minerale, shkruan “HealthLine”.

Të gjithë këto ushqyes transferohen në ujin ku drithi zien gjatë gatimit.

Kjo është arsye përse këshillohet të përdoret ujin e orizit për shëndetin e lëkurës.

Vlerat e ujit të orizit për shëndetin e lëkurës

Pas larjes së fytyrës, ju mund ta lyeni atë me ujë orizi duke përdorur një pambuk.

Mbajeni tonikun në fytyrë për disa minuta, lajeni me ujë të zakonshëm dhe do të shikoni menjëherë ndryshimin.

Uji i orizit është një tonik i shkëlqyer për heqjen e njollave të zeza nga lëkura, aknet dhe puçrrat./Kosovarja

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit