A e njihni bashkëshorten bukuroshe të ministrit Lumir Abdixhiku?

Lumir Abdixhiku është ministri i ri i Infrastrukturës nga radhët e LDK-së.

Ai ishte filimisht deputet nga kjo parti, derisa në zgjedhjet e fundit mori pozitën tjetër.

Ai është i martuar me Albina Kastratin dhe ka dy vajza.

Ata të dy bashkë publikojnë foto nëpër rrjetet sociale si një familje e lumtur.

Për më tepër shikoni fotot më poshtë: