Web Analytics
BallinaLAJMEAAK-ja e zgjedh Këshillin e Përgjithshëm të Aleancës së Gruas së Kosovës

AAK-ja e zgjedh Këshillin e Përgjithshëm të Aleancës së Gruas së Kosovës

Këshilli i Përgjithshëm i Aleancës së Gruas së Kosovës, në një mbledhje solemne, sot ka zgjedhur kryesinë që do të udhëheq për katër vitet e ardhshme.

Kryetare e kësaj kryesie është zgjedhur Diellza Kukaj që do të ndihmohet nga një kryesi 39 antarëshe.

Në njoftimin e lëshuar për media nga AAK-ja thuhet se kjo kryesi përbëhet nga gra të suksesshme të profesioneve të ndryshme që nga arsimi, shëndetësia, shkenca e teknologjia, e deri te deputete, aktiviste të njohura politike dhe të çështjeve gjinore.

Në mbledhjen solemne, mori pjesë edhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, i cili foli për rolin historik të gruas në Kosovë, rëndësinë e aktivizimit të grave në politikën kosovare.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit