Agjenda e Edi Ramës të hënën në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë të hënën Kosovën.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, Kryeparlametnarja Vjosa Osmani si dhe liderët e partive.

Vizita e Ramës po bëhet pikërisht në një situatë mjaftë të vështirë nëpër të cilën po kalon vendi, pas zhvillimeve të fundit me ngritjen e a, kta, ku, zës nga Prokurori Special në Hagë ndaj presidentit Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Gjatë të enjtes, Rama pati një deklarim në Kuvendin e Shqipërisë ku foli gjerë e gjatë për lu, f, tën e pastër të UÇK-së si dhe për komandantët e UÇK-së të cilët lu, ftuan drejtë dhe pastër për një Kosovë të lirë dhe sot të pavarur.