Web Analytics
BallinaUncategorizedAhmeti: Do të ndërtohet një sallë e re sportive në Prishtinë

Ahmeti: Do të ndërtohet një sallë e re sportive në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar se kanë ndarë mjetet për ndërtimin e një salle të re sportive.

Këtë e bëri ai të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

“Në buxhetin e vitit 2020, kemi ndarë mjete për ndërtimin e një salle të re sportive në kryeqytet me mbi 3 mijë ulëse.

Salla është e paraparë për sportet me dorë, basketboll, hendboll, volejboll si dhe për sportet luftarake”, ka shkruar Ahmeti.

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit