3.3 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Aktori dhe politikani i PDK-së, thotë se beson në bashkimin kombëtarë!

Aktori dhe politikani i PDK-së, thotë se beson në bashkimin kombëtarë!

Ai ishte kandidat për kryetar Prishtine, por nuk arriti të bëhet kurrë.

Aktori i serialit televiziv vendor “Tre gjermantë e trashë” Lirak Çelaj qe sa kohë është pjesë e PDK-së.

Aktori dhe anëtari i PDK’së, Lirak Çelaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se beson fuqishëm në bashkimin kombëtar.

Derisa po flitej për atë se a duhet që të bashkohen dy kombëtaret tona në një të vetme, Çelaj tha se kjo do të ndodhte vetëm nëse ndodhë bashkimi kombëtar.

“Kosova gjithmonë është dashur të bashkohet me Shqipërinë.

Projekti jonë politik na ka sjellë këtu dhe jemi të kënaqur, por duhet të punojmë që të ndodhë”, tha ai.

“Unë besoj në një komb dhe kombëtare.

E dimë që politika na ka sjellë këtu, dhe unë kam qenë pjesë e politikës.

Nuk duhet të kuptohet fraza “Një komb, një kombëtare” si shkrirje e federatës së Kosovës në atë të Shqipërisë apo anasjelltas, por si një bashkim”

“Ne jemi rritur duke e dashur flamurin tonë.

Simbolet tona kombëtare dhe traditat.

Këtë e kemi bërë edhe në kohë të Serbisë.

Tash më shumë po na pengojnë këto simbole se sa atëherë” /Express/

608,993FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Merkel: Vendet e BE-së të bashkëpunojnë për ndryshimin e klimës

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje,...
web
analytics