Albin Kurti e godet Hashim Thaçin: Je një shembull i keq, eja në debat televiziv

Kryeministri në detyre, Albin Kurti i ka reaguar Hashim Thaçit, pas hyrjes në Shqipëri.

Kurti ka shkruar se Hashim Thaçi është një shmbull i keq.

“Sa për sharjet e fyerjet që m’i bën, duke thirrur me zërin që i dridhet porsi kalama nëpër studiot televizive, e kam zgjidhjen: le ta organizojmë një debat televiziv ku dalim ne të dy, pra, unë Kryeministri në detyrë dhe ai Presidenti jashtë detyrës.

Nëse don, le ta marrë me vete edhe Behgjet Pacollin.

Në atë rast, po, edhe unë po e marr Xhelal Sveçlën e Rashit Qalajn”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Presidenti i Kosovës, Thaçi, duhet të pushojë me këto kalime kufiri pa protokoll e në kundërshtim me masat e marra ndaj pandemisë COVID-19.

Ai është shembull i keq që qytetarët nuk bën ta ndjekin.

Sa për sharjet e fyerjet që m’i bën, duke thirrur me zërin që i dridhet porsi kalama nëpër studiot televizive, e kam zgjidhjen: le ta organizojmë një debat televiziv ku dalim ne të dy, pra, unë Kryeministri në detyrë dhe ai Presidenti jashtë detyrës.

Nëse don, le ta marrë me vete edhe Behgjet Pacollin.

Në atë rast, po, edhe unë po e marr Xhelal Sveçlën e Rashit Qalajn.

https://www.facebook.com/albini2017/posts/860751761091376