Web Analytics
BallinaAlbin Kurti në qejf, mbledh në Prizren deputetët e minoriteteve

Albin Kurti në qejf, mbledh në Prizren deputetët e minoriteteve

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka takuar sot deputetët minoritarë të Kuvendit të Kosovës.

Takimi është zhvilluar në qytetin e Prizrenit.

Në takim po marrin pjesë edhe dy anëtarët e VV-së, Xhelal Sveqla dhe Mytaher Haskuka.

IndeksOnline ditë më parë kishte raportuar eksluzivisht se Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet t’i bashkohen edhe tre deputetë në radhët e saja.

Indeksonline mëson se bëhet fjalë për 3 deputetë të minoriteteve (emra të njohur për redaksinë).

Ata së shpejti pritet ta zyrtarizojnë bashkimin e tyre me partinë e Isa Mustafës.

Por Kurti është parë në disponim derisa po zhvillonte bisedë me disa nga deputetët minoritarë të Kuvendit. /IndeksOnline/

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit