Web Analytics
BallinaAlbin Kurti: Qytetarët votuan për ndryshim, LDK ka mundësinë unike të dëgjojë...

Albin Kurti: Qytetarët votuan për ndryshim, LDK ka mundësinë unike të dëgjojë zërin e tyre

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas lëshimit të videos ku propozonte emrat e ministrave të koalicionit nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje.

“Sot unë propozova kabinetin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe i bëra thirrje LDK’së që të bëjë të njëjtën”, ka shkruar Kurti në llogarinë e tij në Twitter.

“Gjithashtu unë u takove me presidentin”

“Qytetarët kanë votuar për ndryshim dhe LDK’ja ka mundësinë unike që të dëgjojë zërin e tij qytetarëve dhe të bëjë punën e saj.

Së bashku ne do të hapim një kapitull të ri për vendin tonë”, shtoi Kurti.

Sot Kurti është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Mirëpo ende nuk është caktuar mandatari për qeverinë e re.

Kështu Kurti ka kohë më shumë që të negociojë me LDK’në për të formuar qeverinë e re.

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit