Web Analytics
BallinaAlbin Kurti zyrtarisht mandatar

Albin Kurti zyrtarisht mandatar

Albin Kurti nga sot është zyrtarisht mandatar për formimin e Qeverisë.

Lideri i Vetëvendosjes u ngarkua me këtë detyrë, pas propozimit nga partia, dhe miratimit të menjëhershëm nga Presidenti Hashim Thaçi.

Për përmbushjen e këtij obligimi, Kurti ka afat 15 ditë.

Kronikë e përgatitur nga gazetari Besnik Tahiri.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit