Milani ka kohë që po kërkon një sulmues në merkaton e saj dhe së fundmi është lakuar edhe emri i brazilianit Alexander Pato.

Ky i fundit ka përgënjeshtruar gjithçka nëpër mjet llogarisë së tij në Twitter, duke thënë se nuk do rikthehet tek Milani dhe do t’i qëndrojë besnik ekipit të tij Tianjin Quanjian.

Kuqezinjtë po kërkojnë një sulmues me okazion në janar, por që ofron siguri.

Dy emrat e mundshëm janë Pato dhe suedezi Ibrahimoviç.