Web Analytics
BallinaAngela Merkel, gruaja më e fuqishme e vitit 2019

Angela Merkel, gruaja më e fuqishme e vitit 2019

Revista ‘Forbes’ ashtu si çdo vit ka publikuar listën e grave më të fuqishme në botë.

Për vitin 2019 gruaja më e fuqishme në botë ka qenë kancelarja gjermane Angela Merkel.

Nën drejtimin e saj Gjermania u kthye në super fuqinë ekonomike të Europës.

Merkel njihet edhe për thjeshtësinë e saj. Fotot ku ajo bënte pazar e vetme u bënë virale.

Po ashtu virale u bënë edhe fotot ku ajo ecnte në shi me bashkëshortin e saj dhe nuk kishte asnjë që e ruante nga pas.

Kancelarja gjermane është një figurë mjaft e dashur edhe në vendin tonë.

Kurse në në vendin e dytë është Christine Langarde, presidentja e Bankës Qendrore Evropiane.

E treta është Nancy Pelosy, e cila u bë gruaja e parë që shërbeu si kryetare e Dhomës në SHBA në 2007.

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit