Arbnora Ademaj nisë xhirimet në serialin turk – gazetat shkruajnë për të

Arbnora Ademaj është missi me më së shumti kurora në Kosovë, që ka një karrierë të gjatë në televizion, e që tani do ta shohim edhe në ekranin e madh si aktore serialesh.

Prej muajsh është paralajmëruar se Arbnora do të bëhet pjesë e kinematografisë turke dhe tashmë gjërat po konkretizohen.

Bukuroshja prej disa ditësh ka udhëtuar për në Turqi, ku ka nisur me xhirimet për projektin e parë kinematografik, ku po shkëlqen, gjykuar edhe nga ajo çfarë po shkruajnë mediat turke.

Nuk dihet shumë se çfarë roli do ta luaj, por ajo që merret vesh është se Arbnora prej pak ditësh ka dalë në shesh xhirime, shkruan “Kosovarja”.

Arbnora Ademaj, e konsideruar yll televizioni në Kosovë, pritet të shihet se çfarë impakti do të ketë në botën e artit dhe shoubizit në Turqi.