10.8 C
Kosovo
E premte, 13 Dhjetor, 2019
Ballina Artisti gjerman transformon hartën e Europës, mënyra se si e ka ilustruar...

Artisti gjerman transformon hartën e Europës, mënyra se si e ka ilustruar vendin tonë është fyese

Zackabier është një artist gjerman dhe ka bërë një projekt qesharak i cili edhe po konsiderohet shumë i pakëndshëm, pasi që ka transformuar kontinentin Evropian në mënyrë komike duke vendosur figura dhe objekte që ngjasojnë sipas formës, shkruan InfoKosova.

Ky projekt ishte bërë nga Zackabier vetëm sa për tu argëtuar, dhe kur ta shihni hartën e Shqipërisë nuk do ju duket asnjëherë argëtuese.

E themi këtë, pasi harta e vendit tonë atij i duket si një prezervativ.

Pasi i ka publikuar hartat e transformuara, ai  ka marrë edhe mjaft komente negative.

Kurse hartën e Britanisë së Madhe e ka bërë si një salamandër.

Në rastin e Italisë nuk ka çuditur aspak pasi e ka bërë si çizme.

Ndërsa harta e Norvegjisë sipas tij ngjason si spermatozoidit.

Shiko Fotot:

Shqipëria

Mbretëria e Bashkuar

Italia

Norvegjia

608,850FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...
web
analytics