Web Analytics
BallinaSHOWBIZBig Brother Vip Albania LiveAskush nuk e di, Luizi dhe Maestro janë duke përdorur një “plan”...

Askush nuk e di, Luizi dhe Maestro janë duke përdorur një “plan” të fshehtë, ja faktet qe dëshmojnë këtë

24 dhjetor të vitit 2022, filloj edicioni i dytë i spektaklit më të ndjekur në Shqipëri, “Big Brother Vip Albania”. Që nga prime e parë në të cilën prezantoheshin konkurrentet si banoret e ri për të fituar çmimin e madhe prej 100 mije euro, e sot ata vazhdojnë te pëlqehen e te komentohen ne masë te madhe.

Nga shumë karaktere të ndryshme brenda këtij formati televiziv, në natën e parë u bënë pjesë edhe maestro Armaldo Kllogjeri dhe këngëtari apo banori më i pëlqyeri momentit nga publiku, Luiz Ejlli.

Dyshe kjo e cila mendohet se kanë një lidhje të përbashkët jashtë shtëpisë, asaj e miqësisë.

Kjo gjë nuk u konfirmua nga asnjeri prej tyre, madje as natën e parë të datës 24 dhjetor kur u bënë pjesë e shtëpisë së BBV-së. Megjithatë në kemi bërë një analizë të raportit midis Mestros, Armaldo Kllogjeri dhe këngëtarit, Luiz Ejlli.

Ditë me parë “InfoKosova”, raportoj mbi një afermitet që kishin banoret mes vete jashtë shtëpisë,duke publikuar një videoselfie të shkrepur nga vetë Armaldo.

Njohja mes Luizit dhe Armaldos daton shumë herët në vitin 2006, kur Luiz Ejlli përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision. Edhe pse dy artistët deri tani nuk e kanë kujtuar këtë si detaj brenda BBV, Luizi shoqërohej në Festivalin Europian të Këngës nga një grup prej tre vokalistësh dhe njëri prej tyre ka qenë pikërisht tenori i njohur Armaldo Kllogjeri, shkruan InfoKosova.

Të kthehemi edhe një herë nga fillimi.

Në natën e parë të spektaklit, Luizi ishte banori i fundit i cili hyri në shtëpi. Personi i parë të cilin shkoj ta takonte ishte aktorja Olta Gixhari, e cila sot cilësohet si njëra ndër kundër konkuretet më të forta të Luizit.

Pas një kohë të shkurtet, Luizi dhe Armaldo vendosin të rrinë në këmbë prapa gjithë banoreve por, duke pëshpëritur mes vete, teksa sigurohen të mos e shfaqin shumë te publiku.

Ajo që ka marr vëmendje të publiku shihet, se dyshja tash e një muaj brenda asaj shtëpie asnjëherë nuk kane debatur mes vete, (përveç një fjale me të cilën Luizi i drejtohet Maestros “çapaçul”).

Madje dyshja në shumicën e rasteve mbrojnë njeri-tjetrin si në debate, konkluzione, duke kaluar edhe te bisedat që i kanë me banoret e tjerë, shihet dukshëm se janë duke e mbështetur njeri-tjetrin, shkruan InfoKosova.

Në ditët e fundit, Luizi dhe banorja tjetër Efi qëndruan ne dhomë, më shumë se 24 orë. Të gjithë banoret “iu vërsulen”, Kiares në lidhje me Luizin, por moderatores i doli në mbështetje, kush tjetër përveç Armaldos.

Gjatë një diskutimi, ai i tha Kiares, “A e din se Luizi është faktori këtu. Duke qenë faktori, Big Brother nuk ka kuptim pa të”.

Në një tjetër video shihet Armaldo teksa i thot përseri Kiares: “Luizi është djalë i zgjuar, mund te ketë gënjyer mbi kacerin, ka berë, këtë-atë duke ofenduar te tjetër, por pse të mos e besoj unë që është një strategji e tij për te fituar lojën”.

Gjatë nje diskutimi me Olten, Mestro i thotë aktores “Ti mos me qesh mua se ma paske mërzit djalin”, duke iu referuar Luizit.

Ndërsa në një video tjetër, mënyra e lojës së Maestros e bënë akoma më të fortë besimin se ky dhe Luizi kanë një konspiracion apo një planë të fshehtë, shkruan InfoKosova.

Gjatë një diskutimi i cili është publikuar po ashtu në rrjete sociale, Maestro ngacmon Kristin mbi veprimet e Luizit, duke e pyetur se “ a ka te drejt Luizi mbi argumentet qe jep dhe ngjarjen e sëmundjes duke i vënë pikëpyetje se cila ishte arsye që gënjeu”, me këtë ai sigurohet të tregoj më shumë përtej asaj që shohin banoret.

Ndryshe Luiz Ejlli ka thyer çdo rekord shikueshmërie, ne rrjete sociale, duke u komentuar në masë te madhe, teksa followersat sa vin dhe i shtohën, madje duke lënë mbrapa ish banorin me te pëlqyer dhe te komentuar të vitit te kaluar në BBV, Donald Veshaj./InfoKosova/

Shiko videot:

@pjeshka_ktu69

#bigbrothervipalbania #bbvip #fyp #viralvideo #kosovo #shqiptaretneperbote🇦🇱🌍 #luizejlli #memeshqiptare #tiktokalbania #pjeshkaktu69 #perte #viral #memeshqiptare

♬ suono originale – pjeshkavogel_69

@tonymontan2023

♬ original sound – Inter

@bigbrothervipalbania000

Maestro prototipi 😂 #bigbrothervipalbania

♬ original sound – Big Brother Vip Albania

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit