Asnjë viktimë dhe 8 raste të reja me COVID – 19

08 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNga 999 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹSot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.440.

ℹNë total numri i rasteve aktive është 462.