Web Analytics
BallinaSHOWBIZAtifete Jahjaga ja huq keq për Kampionatin Botëror

Atifete Jahjaga ja huq keq për Kampionatin Botëror

Ja huq Jahjaga nga Katari, e kualifikon Kosovën në Kampionat Evropian vitin tjetër, pavarësisht që s’ka kampionat.

“Pavarësisht kësaj, djemtë tanë na kanë bërë krenarë me punën e tyre të palodhshme që vitin tjetër e dërgojnë Kosovën në kampionat evropian.

Kombëtarja jonë, krenaria jonë”, ka shkruar Jahjaga.

E ish Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, e cila është shprehur se Katari po shënon historinë, ka pasur kënaqësinë te jetë e ftuar në hapjen e Kampionatit Botëror.

Mirëpo pasi ky postim i saj u bë viral, ajo e ka përmirësuar shkrimin në Facebook.

”Ky event ka mbledhur në Katar elitën e futbollit botëror, mirëpo për fat të keq Ekipi i Kosovës nuk do jetë në garë.

Pavarësisht kësaj, djemtë tanë na kanë bërë krenarë me punën e tyre të palodhshme dhe bashkë me ta duam që ta shohim Kosovën në kampionat evropian” shkruan më pas Jahjaga./Kosovarja/

Shiko foton:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit