Web Analytics
BallinaKURIOZITETETJERA‘Australiani’ që e ktheu mbiemrin nga Cameroon në Shala

‘Australiani’ që e ktheu mbiemrin nga Cameroon në Shala

Josiah Cameroon, me prejardhje shqiptare, e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala.

Të parët e tij migruan në Australi në vitet e 50-ta.

Me të kuptuar, ai erdhi në Kosovë dhe u takua me familjarët e tij.

Historia e tij është prekëse, gjyshi tij humbi jetën në një aksident në vendin e punës, gjyshja përfundoi në psikiatri, më pas katër fëmijët e vegjël u birësuan nga familje australiane, ku edhe u rriten dhe krijuan familje.

Si e kuptuan ata identitetin e tyre?

Më poshtë mund të ndiqni një rrëfim nga të rinjtë që e rikthyen identitetin shqiptar në Australi.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit