4 C
Kosovo
E mërkurë, Dhjetor 11, 2019

InfoKosova

3451 POSTIME0 KOMENTET

Dhurata Dora dhe Azet këndojnë bashkë hitin “S’kam kohë” në një skenë

Dhurata dhe Azet kanë perfomuar bashkë hitin e reperit, para publikimit të bashkëpunimit të tyre. Dhurata Dora që po korrë suksese të jashtëzakonshme me bashkëpunimet...

LAJMI I FUNDIT: Thaçi thërret seancën e Kuvendit më 24 dhjetor

Presidenti Hashim Thaçi ka marrë vendim për thirrjen e mbledhjes së parë të legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, e cila do të...

Pamje mahnitëse rrugëve të Prishtinës: Policia ‘prezanton’ edhe xhipat e ri të bukur

Policia e Kosovës sot është pajisur me vetura të reja të markës ‘Toyota’. Modelet e tyre janë ‘Land Cruiser’ si dhe ‘Carolla’. Një numër i...

Nora Istrefi mahnit sërish me dukjen e saj

Nora Istrefi arrin të jetë thuajse gjithnjë në qendër të vëmendjes dhe e gjithë kjo falë linjave të bujshme që posedon. Ajo është mjaft aktive...

Kurti për postin e Presidentit: S`ka pengesë që na ndal në arritjen e koalicionit me LDK-në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë me dije se sot do ta takojë kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Takimi pritet...

Çfarë të bëni kur të tjerët ju paragjykojnë?

A ju ka ndodhur ndonjëherë që sa herë flisni me dikë ata do të gjejnë diçka që nuk shkon me ty? Zakonisht këta persona nuk...

Kosova e shpall persona non grata Handken

Pasi Sarajeva e shpalli persona non grata fituesin e Çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke, një gjë të tillë sot e bëri edhe Kosova. Ministri...

LDK: Nuk i frikësohemi kërcënimeve të VV’së, pa problem shkojmë në zgjedhje

Pas deklaratve të sotme të deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiut e cila tha se nëse LDK’ja insiston për postin e Presidentit vendi shkon në...

U habit kur e arrestuan: Si e gjeti policia kineze një të dyshuar mes 60 mijë njerëzve

Policia kineze ka përdorur teknologjinë e identifikimit të fytyrës për të lokalizuar një person që gjendej midis një turme prej 60 mijë njerëzve në...

Habitë që ndodhin kur shkoni mysafir në një familje shqiptare

Në ditët e sotme sikur është zbehur paksa në familjet shqiptare zakoni për t’i shkuar për vizitë kushërinjëve, të afërmve apo qoftë edhe të...

TOP AUTHORS

3451 POSTIME0 KOMENTET

Most Read

Varros veturën për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook...

Përse ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë!

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

Milioner me borxhe, 150 milionë dollarë shpenzime të çuditshme

150 milionë dollarë nuk zgjasin shumë nëse bën shpenzime aq të çuditshme sa Nicolas Cage. Aktori 54-vjeçar e ka ushqyer këtë reputacion duke grumbulluar një...

Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Me ëndrrën dhe shpresën për një jetë më të mirë, Rupesh Thomas nga India, u zhvendos në Angli me vetëm 600 paund në llogarinë...
web
analytics