7.7 C
Kosovo
E shtunë, 14 Dhjetor, 2019

InfoKosova

3539 POSTIME0 KOMENTET

Kjo video dëshmon pse të gjithë duan të shkojnë në Zvicër

Zvicra, toka e katër gjuhëve, është e mbushur përplot gjëra të bukura, prej zonës alpiniste e deri në kulturën urbane. Ky vend është i njohur...

Ja pse nuk duhet të pini kafe në stomak të zbrazët

Shumica e njerëzve nuk mund të hanë mengjes pa pirë kafe, shkruan InfoKosova. Të pini kafe në barkun e zbrazët mund ti krijoni vetës probleme...

Mustafa flet para takimit me Kurtin: Do të bisedojmë, s’garantoj asgjë

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur shkurtimisht para gazetarëve derisa hyri në Kuvend të Kosoëvs, aty ku për pak minuta do të takohet...

Shqelma dhe kacafytje për ndihmat e tërmetit, në Korçë

Ndarja e disa pakove me ndihma për tërmetin në fshatin Qafzezë të Korçës ka degjeneruar në zënka verballe dhe grushte mes banorëve të zonës...

“10 hajdutët” e energjisë suaj, sipas Dalai Lama

Ka momente në jetë, kur energjia jonë venitet, trupi është i dobët, mendja bëhet e paqartë. Megjithatë, kjo lodhje mendore dhe fizike nuk është...

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...

Ja çfarë iu ndodhë organeve të trupit gjatë fluturimit me aeroplan

Një infografikë e lëshuar nga Citybase Apartments tregon se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj gjatë fluturimit. Fryrje, të ftohtë, rrahje të parregullt të zemrës...

“Të ra telebingo mor qen” Paloka: Rama po bëhët gati të vjedhë paratë për tërmetin

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka hedhur akuza të forta në drejtim të Edi Ramës, duke u shprehur se po bëhet gati të vjedhë...

Në Meksikë nuk bie shi, fermerët fajësojnë Volkswagen

Gjigandit gjerman të prodhimit të automjeteve, Volkswagen, i ëhstë dashur të marrë në mbrojtje automjetet e reja, pasi një breshëri akuzash është drejtuar kundër...

16 infermiere të këtij spitali mbesin shtatëzënë në të njëjtën kohë

Mund të tingëllojë e çuditshme dhe madje e pabesueshme, por spitali i Arizonës do të përballet me një bum lindjesh, veçse jo për shkak...

TOP AUTHORS

3539 POSTIME0 KOMENTET

Most Read

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...

Detaji i 8-shit të diamanteve që nuk e keni vërejtur për vite me radhë, po ‘çmend’ rrjetet sociale!

Zbulimi i një numri të fshehur në njërën nga kartat e bixhozit është gjëja më e fundit virale në internet. Numri i fshehur tetë në...

Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjen e VV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

E zbulon NASA: Ja kur do të dërgohet njeriu i parë në Mars

Rrezatimi vdekjeprurës nga kozmosi, mundësia e humbjes së shikimit, atrofimi i eshtrave. Kjo është vetëm një pjesë e sprovave, të cilat shkencëtarët duhet t’i tejkalojnë...
web
analytics