InfoKosova

43 POSTIME 0 KOMENTET

Kjo thuhet se është shkolla e parë shqipe në Kosovë, por...

Kur flasim për fillet e arsimit shqip, na kujtohet mësonjëtorja e parë shqipe në Korçë që u hap në vitin 1887. Por, studiues vendorë...

Edhe pasi e dëboj Zvicrra kosovarin, ai hyn prap ilegalisht për...

Pasi një kosovar 35-vjeçar ishte dëbuar nga Zvicra dhe atij i ishte ndaluar çdo hyrjenë vend, ai sërish është kthyer. Kësaj here jo nga pakujdesia,...

Borxhin prej 53 milion euro ndaj Bechtel Enka ende nuk e...

Kanë kaluar mbi 5 muaj prej që Qeveria e Kosovës e bëri publik dhe mori vendim që t’i paguaj kompanisë “Bechtel&Enka;” 53 milionë euro...
607,967FansaPëlqeje
30,277NdjekësitNdjek
1,070NdjekësitNdjek

TË FUNDIT