8.7 C
Kosovo
E enjte, Dhjetor 12, 2019

InfoKosova

3474 POSTIME0 KOMENTET

Konsumoi 3 litra ujë në ditë, duket 10 vjet më e re

Nëna e dy fëmijëve, Sarah Smith (ne foto, lart) thotë se kishte pirë më shumë se 3 litra ujë në ditë dhe fytyra e...

Djali i Haki Imerit i përgjigjet Rexhep Selimit: Ky person është vrau babain tonë

Kastriot Imeri, djali i veprimtarit të LDK-së, Haki Imerit i cili u vra paslufte në Kosovë, i është kundërpërgjigjur Rexhep Selimit, i cili mbrëmë...

U nxor trupi i fundit, ndërpritet puna e kërkim-shpëtimit në rrënojat e hotel ‘Mira Mare’

Pas nxjerrjes së trupit të pajetë të një 41-vjeçari, Sotiraq Misha nga rrënojat, ekipet e kërkim shpëtimit kanë ndërprerë punën. Ashti si edhe në...

Ky ishte momenti prekës kur u shpëtua Amsera Reka 7 vite më parë !

Po bëhen shtat vite nga tragjedia e Restelicës, ku si pasojë e rënies së një orteku bore, humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Nga...

Histori të jashtëzakonshme mbijetese pas tërmeteve

Majin e vitit 2013 një grua u nxor nga rrënojat e një fabrike në Bangladesh, ku kishte qëndruar për 17 ditë. Punëtorët e dëgjuan...

Rama me falënderim të veçantë: Rrofsh e qofsh o Behgjet Pacolli

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka falënderuar ministrin në detyrë të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacollit për dhurimin e 1 milion eurove për dëmet...

Durrës: Nxirret nga rrënoja edhe një trup i pajetë, alivanoset i afërmi i tij / Video

Ekipet e kërkim-shpëtimit e gjejnë të vdekur nën rrënoja një person 56 vjeçar në Durrës. Gjatë transportimit të trupit të pajetë për në autoambulancën që...

Kurti e Mustafa i zhvendosin takimet nga sot në Kuvend

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Isa Mustafa, kryetari i LDK-së, sot do të takohen në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Koha.net nga burime...

“Bravo, bravo”! Ky është momenti kur i riu nxirret i gjallë nga rrënojat, fjalët e para që i thonë efektivët

Janë publikuar pamjet e momentit kur është shpëtuar nga rrënojat një prej personave të tërmetit në Durrës. Bëhet falë për 33-vjeçarin Adriatik Bode, i...

Rrëfimi prekës nga spitali: Motra nuk e di që i ka vdekur vajza dhe burri

Manjola Cakoni e cila doli e gjallë nga rrenojat e tërmetit ka humbur vajzën 15 vjeç dhe bashkëshortin. Motra e Manjolës mes lotëve tregoi...

TOP AUTHORS

3474 POSTIME0 KOMENTET

Most Read

Kishte rezervuar hotelin përmes internetit, gruaja tregon fotografitë se si dukej “pishina” në shpallje dhe si ishte në realitet

Një grua që mendonte se po e rezervonte një hotel me një pishinë të madhe, nuk mund të përmbahej, përveçse të qeshte dhe të...

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi kujtdo që ka dëshirë...

Edhe nënat lodhen. Pak më shumë konsideratë për to!

KA DISA MËNYRA PËR TA TRAJTUAR KËTË TEMË. TA SHOHËSH NGA KËNDVËSHTRIMI I FËMIJËVE, I BURRAVE APO I MENDIMIT TË PËRGJITHSHËM?! POR LE TË PËRBALLEMI...

“Më shpëtoni! Ku është mami?”, babai i Dienës tregon fjalët e fundit që dëgjoi nga e bija

Të tjera rrëfime e përjetime të dhmbshme vijojnë të tregohen në lidhje me tërmetin me pasoja shkatërrimtare të 26 janarit. Këtë mëngjes, si çdo...
web
analytics