Sunday, April 21, 2019

InfoKosova

67 POSTS 0 COMMENTS

Kjo shenjë horoskopi është më e besueshmja

Gjithmonë e besueshme, stabile dhe e ekuilibruar, përballet shkëlqyeshëm me çdo situatë, gjë që e bën partner dhe mik të përsosur. Fjala është për Demin. Personat...

Eurodeputeti gjerman kërkon që qytetarëve të Kosovës t’u jepet liberalizimi i...

Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për 10 shtetet të cilat thuhet se nuk do të votojnë...

Ky është qyteti me ajrin më të ndotur, nuk është as...

Gjilani është komuna me ajrin më të ndotur në Kosovë në periudhën e fundit, ndonëse shumë prej qytetarëve mund të mendojnë se Prishtina zë...

Hashim Thaçi pritet nga Emmanuel Macron në Paris

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është duke qëndruar në Paris me ftesë të presidentit të këtij vendi Emmanuel Macron me rastin e shënimit të...

Kjo thuhet se është shkolla e parë shqipe në Kosovë, por...

Kur flasim për fillet e arsimit shqip, na kujtohet mësonjëtorja e parë shqipe në Korçë që u hap në vitin 1887. Por, studiues vendorë...

Edhe pasi e dëboj Zvicrra kosovarin, ai hyn prap ilegalisht për...

Pasi një kosovar 35-vjeçar ishte dëbuar nga Zvicra dhe atij i ishte ndaluar çdo hyrjenë vend, ai sërish është kthyer. Kësaj here jo nga pakujdesia,...

Borxhin prej 53 milion euro ndaj Bechtel Enka ende nuk e...

Kanë kaluar mbi 5 muaj prej që Qeveria e Kosovës e bëri publik dhe mori vendim që t’i paguaj kompanisë “Bechtel&Enka;” 53 milionë euro...
609,929FansLike
30,277FollowersFollow
1,070FollowersFollow

LATEST NEWS