Bahtiri: Drejtuesit e LDK-së të jenë si Vjosa Osmani që punon për ta jetësuar marrëveshjen

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, dhe anëtari Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri, ka thënë se LDK-ja duhet të që sa më parë të lidh koalicion me VV-në.

“Edhe pjesa tjetër e drejtuesve të LDK-së bëjnë mirë të jenë konstruktiv sikurse Vjosa Osmani, e cila po punon për ta jetësuar marrëveshjen e koalicionit për krijimin e qeverisë Kurti”.

“Tashmë është fakt i kryer posti i kryeparlamentarit, të cilin vet LDK-ja e ka votuar dhe çdo kërkesë në këtë drejtim do të pengon seriozisht çfarëdo bashkëpunimi”, ka shkruar Bahtiri në Facebook.

LDK-ja duhet sa më parë të pajtohet me lidhjen e koalicionit me VV-në, duke çuar në vend vullnetin e qytetarëve për…

Gepostet von Agim Bahtiri am Mittwoch, 15. Januar 2020