Bajrush Morina: Albin Kurti ta tërheq taksën, LDK ta propozoj një emër tjetër për ministër të MPB-së

Analisti politik, Bajrush Morina ka dhënë një propozim si të diket nga situat aktuale politike.

Ai ka shkruar se për shkak të zhvillimeve me coronavirus, VV duhet ta heq plotësisht taksën, derisa LDK të peopozoj një kandidat tjetër për ministër të Brendashëm në vend të Agim Veliut.

E zgjedhjet sipas tij, duhet të mbahen në vjeshtë.

Reagimi i plotë:

Koalicioni VV- LDK tashme eshte infektuar me “Covid politik” te perçarjes dhe nuk ka shpetim!

Per ta shpetuar nje tragjedi eventuale te popullit te Kosoves nga Coronavirusi vdekjeprures mendoj se duhet te merren keto dy vendime:

Albin Kurti ta heq taksen plotesisht per te rikthyer partneritetin me Ameriken dhe t’i kerkoje falje LDK se,

LDK te peropozoje nje emer tjeter te ministrit te Puneve te Brendshme.

P.S. Keto vendime mind te jene te perkohshme derisa ta tejkalojme kete pandemi vdekjeprurese.
Pastaj ne vjeshte prape shahemi, perlahemi e matemi ne zgjedhjet gjithmone te parakohshme!